Poszukiwania: Specyficzny program do robienia backup'ów
#1
JacobJakub
Witam serdecznie.
Zwracam się do was z prośbą o pomoc w znalezieniu konkretnego programu(spełniającego konkretne wymagania).
Mianowicie, za pomocą programu miałbym oznaczyć pliki które chce aby były archiwizowane ale też w specyficznych warunkach. Nie chodzi mi o niedziele 23:59 ani o moment włączania komputera, lecz za każdym razem gdy podłącze mojego pendrive'a.

Wiem trudne do wyobrażenia ale pozwolę sobie przedstawić przykład:
Na partycji C, mojego dysku lokalnego(wewnętrznego) posiadam folder lub 2 foldery z bardzo ważnymi danymi, na których codziennie pracuje, więc codziennie dodaje lub usuwam z nich przeróżną zawartość.
W moim wymażonym świecie, posiadam na komputerze program który wie gdzie są te pliki i tylko czeka aż podepne moje(nie czyjeś inne) urządzenie pamięci przenośnej(pendrive) i metodą kopii różnicowej lub chociaż przyrostowej, program będzie porównywać to co mamy na dysku z tym co mamy na pendrive i będzie kopiować pliki nowsze(niż starsze) lub całkowicie nowe na to urządzenie. Algorytm startowałby właśnie w momencie podpięcia mojego pendrive'a.

Czyli mamy 2 cechy:
-wykrywanie podpięcia do komputerka KONKRETNEGO pendrive'a(żeby inni nie dostawali naszych danych
-kopiowanie danych z porównaniem czy dane są nowsze. jeżeli tak to nadpisuj. jeżeli nowy to też zapisuj.

Skomplikowane to jak pierun, ale sądze że dla naszych profesjonalistów z forum to łatwe aby powiedzieć mi który program potrafi takie wygibasy( a może nawet podać mi link do ww.), a jeżeli po ziemi jeszcze nie chodzi taki co takie cudo stworzył, to powie mi "facet, naucz się programowania w środowisku Win i sam sobie twórz takie abominacje! Ty zostaw normalnych ludzi w spokoju!".
Jeśli nie istnieje program posiadający combo tych 2 cech, prosiłbym chociaż o informacje, które programy potrafią sobie poradzić z archiwizacją uruchamianą zdarzeniowo(czyli właśnie w momencie podłączenia mojego pendrive'a)

Z góry dziękuje
Serdecznie pozdrawiam forumowiczów ripz.pl
Odpowiedz
#2
jimmson
Poszukaj tutaj http://www.dobreprogramy.pl/Archiwizacja...s,223.html
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości